טיפולי שיניים בהרדמה מלאה טיפולי שיניים, כולל ניתוחי שיניים והשתלות שיניים, ניתנים להרדמה כללית. הרדמה כללית משמשת להגבלת או עצירת כאב וכדי להפוך את המטופל ללא הכרה לתקופה קצרה. מטופלים בדרך כלל עם תחמוצת חנקן, תרופות הרגעה תוך ורידי או דרך הפה. הרדמה כללית משמשת לעיתים קרובות לפני טיפולי שיניים קוסמטיים. לעיתים יש צורך בהרדמה כללית לטיפול בשיניים על מנת למנוע סיבוכים או כאבים במהלך ההליך.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לכל סוגי הטיפולים השתלות שיניים ברמת סינוס ועוד

טיפולי שיניים הדורשים הרדמה כללית הם השתלות שיניים, ניתוחי שיניים, סד שיניים ועקירת שיניים בין היתר. בעיות שיניים הדורשות הליך זה בקרב ילדים כוללות עששת דנטאלית, לידות לפני מועד ומצבים מולדים. חרדת שיניים שכיחה בקרב ילדים. מצב זה מתרחש כאשר הם חוששים מרופא השיניים או חוששים מכך שהם חוששים מכאב, מפחדים מחיידקים ולא מסוגלים להירגע.

ילדים עוברים טיפולי שיניים בהרדמה כדי להפחית את כמות הפחד שהם חשים. הורים או מטפלים נותנים להם את תרופת ההרגעה Zoloft (Sertraline), הניתנת במינונים גבוהים יותר. התרופות משנות את מצב הרוח שלהן כך שהן מרגישות פחות חרדות ונוחות יותר. עם זאת, התרופה אינה משנה ציונים בסולם הביטחון.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה הרדמה חלקית או הרדמה מלאה

יש להתחיל בטיפולי שיניים, הכוללים הרדמה, בסימן ראשון לסיבוכים הקשורים בשיניים כמו מורסה בשן, חניכיים מדממות או חניכיים נפוחות. ילדים צריכים להיות במעקב מקרוב אחר סימני סיבוכים לפני שמתחילים בהרדמה כללית לטיפול בשיניים. יש להתחיל בהרדמה כללית לעששת אצל ילדים לאחר שהילד חום או מרגיש מאוד רדום. לילדים שאינם מגיבים לזולופט יש לקחת בחשבון תרופה אחרת שיש לה פחות תופעות לוואי. התייעץ עם רופא הילדים שלך אם אתה חושד שלילד שלך עששת עששת.

רוצים לקבל עוד מידע על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מוזמין לבקר בדף הבא

ילדים המתוכננים לטיפול שיניים במהלך ביקורם הראשון אצל רופא שיניים עלולים לפתח פחד

כדי למנוע זאת, שאל את רופא השיניים שלך לגבי "טיפול בהלם" כדי להפחית את הפחד. רופא מרדים ישים את המטופל הצעיר שלך ב"תא נוחות "בו הוא לא יחוש בכאב או באי נוחות. במהלך הטיפול בשיניים, הוא יקבל הרדמה מקומית או עמוד השדרה. רופא מרדים יכול להתאים את הלחץ של חומר ההרדמה כדי להשיג את המינון הנכון. סוג זה של רפואת שיניים לילדים בריאים יכול לסייע במניעת התפתחות פחד לאחר הניתוח.

למרות שלוקח יותר זמן עד שהמטופל מחוסר הכרה, יש פחות סיבוכים לאחר הניתוח בתקופה זו.

כאשר מטופל מנוהל בהרדמה מלאה, גופו נכנס לישון במהירות. קצב הלב ולחץ הדם שלו נופלים לרמות נורמליות. המוח כבר לא מקבל מידע שאומר לו לנשום, לבלוע או להזיז את הלסת.

ילדים שעברו טיפול שיניים בהרדמה כללית הראו שיפור ביכולות המילוליות והנפשיות ואינם נראים מודאגים או מפוחדים במהלך ההליך. יש מטופלים שחווים קושי קל בדיבור לאחר שקיבלו הרדמה כללית. אך מרבית החולים אינם חווים שינויים משמעותיים בתהליכי הדיבור, השפה או החשיבה.

מרפאות שיניים המשתמשות בשיטות אלה להפחתת מספר הסיבוכים לאחר הניתוח מסוגלות לקצר את משך השהות של החולים בבית החולים.

הם מסוגלים להימנע מהעלות והלחץ של בעיות פיננסיות. בנוסף, הם ראו הבדל משמעותי ברמת טיפולי השיניים המבוצעים בחולים עם מוגבלות שכלית. מרבית המרפאות הללו מוודאות כי המטופלים מסוגלים לחזור לשיטות עבודה רגילות בסוף היום.

היה מחקר שנערך על ילדים עם מוגבלות שכלית חמורה שקיבלו הרדמה כללית. התוצאות הראו כי כל החולים חוו שיפור משמעותי בביצועים הקוגניטיביים, כמו גם ירידה ברמות החרדה. זה היה נכון במיוחד לילדים שסבלו מבעיות חרדה לפני שעברו הרדמה. גם עם השיפור המשמעותי בהתנהגות, עדיין היה הבדל משמעותי בסוגיות ההתנהגותיות ככל שהתקדם היום. מחקר זה הראה כי חולים שעברו טיפולי שיניים בתנאים רגילים לא הראו סימני חרדה.

המחקר הראה גם הבדל משמעותי בהשפעות טיפולי ניקוי שיניים בתנאים רגילים וכירורגיים.

כאשר מטופלים קיבלו טיפול תרופתי מוקדם במסגרת טיפולי השיניים בהרדמה מלאה, רק אחד מכל שלושה הציג תגובה חרדה (למשל ירידה בנשימה, עליית לחץ דם). אך כאשר חולים קיבלו טיפול תרופתי מראש, הם הראו הבדל משמעותי בתגובה ההתנהגותית. לדוגמא, חולים טרום חמצן דיווחו על קצב לב נמוך משמעותית בהשוואה לחולים שקיבלו הרדמה רגילה. באופן דומה, מטופלים טרום חמצן הראו תגובת כאב נמוכה משמעותית מאלו שקיבלו הרגעה רגילה.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים להיות קשים לסובלים מהמטופלים

הרדמה כללית משפיעה על תפקוד המוח בדרכים שלא ניכרות באופן מיידי

בעוד שרוב המטופלים הרגילים מגיבים לאור ולצליל, חולים עם פיגור שכלי אינם יכולים לעשות זאת. בנוסף, בעוד שרוב החולים הרגילים מאבדים תיאום מוטורי עם הזמן שחולף, חולים עם פיגור שכלי איבדו יכולת זו. עם זאת, חשוב לציין כי חולים יכולים לחוות אי נוחות מסוימת לאחר קבלת טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. להרדמה יש השפעה על טמפרטורת הגוף וירידה בטמפרטורת הגוף עלולה לגרום לאי נוחות. כמו כן, חולים בהרדמה מלאה עשויים לחוש דחף יוצא דופן להקיא, או שהם עלולים לחוות פחד יוצא דופן מכאב.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים להיות קשים לסובלים מהמטופלים

אחרי הכל, עבודות שיניים אינן מהנות בדרך כלל וגם לא ההרדמה והניטור הנלווה אליה. פוטנציאל הפחד ואי הנוחות הוא דבר שיש לטפל בו לפני כל טיפול. למרבה המזל, ישנם כמה דברים שניתן לעשות על ידי מטופלים כדי להקל על החוויה לסבול.

הדבר הראשון שיש לעשות אם יש לך חרדה מטיפולי שיניים בהרדמה כללית

הוא להיות כנה עם רופא השיניים שלך. קבעי תור לאחת מהבדיקות הקבועות שלך במרפאה וספר לו על החששות שלך. גם אם החרדה אינה משפיעה על העבודה המתבצעת על שיניכם, היא יכולה להשפיע על יכולתכם לבצע פגישות מתוזמנות. רופא השיניים הקבוע שלך אמור להיות מסוגל לתת לך את המידע הדרוש לך לגבי האופן שבו לחרדה יכולה להיות השפעה משמעותית על טיפולי השיניים.

חשוב ליידע את רופא השיניים שלך אם יש לך אלרגיה לתרופות לפני כל טיפול שיניים

לדוגמא, בדיקות אלרגיה רבות מבוצעות כאשר מטופלים מקבלים הרדמה כללית. אם יש לך תרופות שאתה נוטל כרגע, אתה לא צריך לצרוך תרופות לאחר מתן ההרדמה.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים לגרום לחרדת שיניים בקרב ילדים. ישנם מספר תרופות ותרופות המשמשות להרגעה. חלקם, כגון מידזולאם ומפרידין, ידועים כגורמים לחרדת שיניים בקרב ילדים. אם נותנים לילדך אנטיהיסטמין, הוא או היא עלולים לחוש בחרדה או עצבנות. אם זה קורה, שוחח עם רופא הילדים על ההשפעות שיש לאנטי היסטמין על יכולת השינה של ילדך. כמו כן, לעולם אסור לתת לילדך אספירין או סמים אחרים בזמן הרגעה.

אם המטופל שלך יקבל הרדמה כלשהי לפני הניתוח בפועל, עדיף להודיע ​​לרופא המרדים זאת מראש. לפני מתן ההרדמה, הרופא המרדים יידע את צוות הרפואה על ההיסטוריה של המטופל בבעיות פסיכיאטריות, אם יש כאלה, וכן כל חשש משפחתי בנוגע לשימוש בסמים. בנוסף, צוות התרופות הרפואיות יבדוק את הסטטיסטיקה להרגעה לפני הניתוח ואחרי הניתוח של המטופל.

אחת הסיבות השכיחות ביותר לכך שמטופלים חרדים או חוששים במהלך טיפולי שיניים

היא משום שיש להם ביטחון נמוך או פחד. על פי איגוד השיניים האמריקני, ביטחון נמוך יכול לגרום לעלייה בהעוויות פנים, הזעה, סחרחורת, עוויתות בפה, יובש בפה, והצלצולים באוזניים. חולים הסובלים מפוביה דנטלית עשויים לחוות שינויים במצב הרוח ובהתנהגותם, כולל אדישות, דיכאון, עצבנות מוגברת, שינויים בהרגלי האכילה והשינה, ירידה בחשק המיני והפרעות בתפקוד המיני ובחילות והקאות. חולים העוברים טיפולי שיניים מעוררי חרדה עשויים לדרוש סוגים שונים של ייעוץ או טיפול פסיכולוגי כדי לעזור להם להתגבר על פחדיהם ולשפר את רמות הביטחון שלהם.

חולה עלול לחוות סיבוכים לאחר הניתוח אם יש לו לחץ דם נמוך או מצבים רפואיים בסיסיים אחרים לפני הניתוח.

יש לדון בסימפטומים לאחר הניתוח עם הצוות הניתוחי לפני הניתוח ולהכליל בבדיקה הרפואית לפני הניתוח. מצבים אלה כוללים התקפים בלתי מבוקרים, פקקת ורידים עמוקה, תגובה סם אלרגית ודימום יתר.

חולים העוברים טיפולי שיניים בהרדמה כללית נמצאים בסיכון לחוות מידה מסוימת של אי נוחות וכאב לאחר ההליך. עם זאת, רגשות אלו בדרך כלל שוככים תוך פרק זמן קצר. חולים צריכים תמיד לזכור לעקוב אחר הוראותיהם לאחר הניתוח לשמירה על היגיינת הפה. על המטופלים לזכור כי הם לא צריכים לנהוג או להפעיל מכונות עד שהתפרים שלהם מתחילים להתבלות. בנוסף, עליהם להימנע מנשיקה למישהו לאחר טיפול השיניים. לבסוף, על המטופלים לשאול את רופאי השיניים שלהם אודות תרופות זמינות לטיפול בכאב שיכולות לסייע בשליטה על עצביהם במהלך טיפולי השיניים שלהם ובעקבותיהם.